Co to jest Polski Dialog?
Polski Dialog to seria rozmów między Polkami i Polakami o różnych poglądach. Rozmawiamy na sporne tematy, a po drodze uczymy się dogadywać mimo różnic. Celem programu jest zmniejszenie podziałów w Polsce.
Kto to
organizuje?
Organizatorem dialogów jest Fundacja Nowej Wspólnoty i partnerzy Polskiego Dialogu. FNW to polska organizacja pozarządowa, która szuka sposobu na zmniejszenie podziałów między Polkami i Polakami. Więcej informacji na naszej stronie.
Kto to finansuje?
Dialogi są finansowane przez Europejską Fundację na rzecz Klimatu (z Holandii), Narodową Fundację na rzecz Demokracji (z USA), Fundację im. Roberta Boscha (z Niemiec) i Komisję Europejską. Zapraszamy polskie firmy i instytucje do wspierania naszej inicjatywy.
Kto prowadzi spotkania?
Olga Białobrzeska
Psycholożka społeczna, badaczka w Centrum Badań nad Relacjami Społecznymi na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi badania na temat wspólnotowości i prospołeczności. Olga jest członkinią zarządu FNW.
Konrad Sobczyk
Od 20 lat prowadzi mediacje w konfliktach społecznych, rodzinnych i organizacyjnych. Mówi, że w centrum jego pracy jest dialog i pomoc ludziom w przejściu od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia.
Izabela Meyza
Facylitatorka i trenerka komunikacji. Działa w oparciu o komunikację bez przemocy, wspiera zespoły w rozwoju kompetencji komunikacyjnych i oswajaniu sytuacji konfliktu.
Joanna Zięba
Kulturoznawczyni, pracuje w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jako trenerka i ekspertka współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w całej Polsce. Jest współzałożycielką i członkinią zarządu FNW.
Joanna Matera
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. W Fundacji Nowej Wspólnoty koordynuje projekty, przeprowadza ewaluacje, prowadzi treningi dobrej rozmowy i facylituje dialogi.
Magdalena Latuch
Kulturoznawczyni, facylitatorka, trenerka, animatorka społeczna. Od kilkunastu lat prowadzi procesy tutoringowe (indywidualne i grupowe) dla liderów społeczności lokalnych, szkoli z zakresu zarządzania projektami społecznymi. Członkini Rady FNW.
Agata Pietrzyk-Sławińska
Trenerka umiejętności psychospołecznych. Kierowniczka działu edukacji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, grupami nieformalnymi oraz społecznościami lokalnymi. Przewodnicząca Rady FNW.
Katarzyna Binda
Antropolożka kultury, serbistka, tutorka, koordynatorka projektów związana ze środowiskiem NGO. Lubi pracę w środowiskach lokalnych i łączenie ludzi z różnych baniek. Koordynuje ścieżkę dialogową na tematy związane z klimatem i środowiskiem i facylituje dialogi.
Michał Jastrzębski
Animator kultury związany z sektorem edukacji. Ma doświadczenie pracy w różnych społecznościach, tak w Polsce, jak i poza nią. Aktualnie wykłada na Czerkaskim Uniwersytecie Narodowym (Ukraina) w ramach Programu Lektorzy NAWA oraz współpracuje z Centrum Polonicum UW.