Co to jest Polski Dialog?
Polski Dialog to seria rozm贸w mi臋dzy Polkami i Polakami o r贸偶nych pogl膮dach. Rozmawiamy na sporne tematy, a po drodze uczymy si臋 dogadywa膰 mimo r贸偶nic. Celem programu jest zmniejszenie podzia艂贸w w Polsce.

Kto to
organizuje?
Organizatorem dialog贸w jest Fundacja Nowej Wsp贸lnoty i partnerzy Polskiego Dialogu. FNW to polska organizacja pozarz膮dowa, kt贸ra szuka sposobu na zmniejszenie podzia艂贸w mi臋dzy Polkami i Polakami. Wi臋cej informacji na naszej stronie.

Kto to finansuje?
Dialogi s膮 finansowane przez Europejsk膮 Fundacj臋 na rzecz Klimatu (z Holandii), Narodow膮 Fundacj臋 na rzecz Demokracji (z USA), Fundacj臋 im. Roberta Boscha (z Niemiec) i Komisj臋 Europejsk膮. Zapraszamy polskie firmy i instytucje do wspierania naszej inicjatywy.




Kto prowadzi spotkania?

Olga Bia艂obrzeska
Psycholo偶ka spo艂eczna, badaczka w Centrum Bada艅 nad Relacjami Spo艂ecznymi na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi badania na temat wsp贸lnotowo艣ci i prospo艂eczno艣ci. Olga jest cz艂onkini膮 zarz膮du FNW.

Konrad Sobczyk
Od 20 lat prowadzi mediacje w konfliktach spo艂ecznych, rodzinnych i organizacyjnych. M贸wi, 偶e w centrum jego pracy jest dialog i pomoc ludziom w przej艣ciu od wzajemnych zarzut贸w do wzajemnego zrozumienia.

Izabela Meyza
Facylitatorka i trenerka komunikacji. Dzia艂a w oparciu o komunikacj臋 bez przemocy, wspiera zespo艂y w rozwoju kompetencji komunikacyjnych i oswajaniu sytuacji konfliktu.

Joanna Zi臋ba
Kulturoznawczyni, pracuje w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jako trenerka i ekspertka wsp贸艂pracuje z organizacjami pozarz膮dowymi oraz instytucjami kultury w ca艂ej Polsce. Jest wsp贸艂za艂o偶ycielk膮 i cz艂onkini膮 zarz膮du FNW.

Joanna Matera
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka wsp贸艂pracuje z organizacjami pozarz膮dowymi w Polsce i za granic膮. W Fundacji Nowej Wsp贸lnoty koordynuje projekty, przeprowadza ewaluacje, prowadzi treningi dobrej rozmowy i facylituje dialogi.

Magdalena Latuch
Kulturoznawczyni, facylitatorka, trenerka, animatorka spo艂eczna. Od kilkunastu lat prowadzi procesy tutoringowe (indywidualne i grupowe) dla lider贸w spo艂eczno艣ci lokalnych, szkoli z zakresu zarz膮dzania projektami spo艂ecznymi. Cz艂onkini Rady FNW.

Agata Pietrzyk-S艂awi艅ska
Trenerka umiej臋tno艣ci psychospo艂ecznych. Kierowniczka dzia艂u edukacji muzealnej w 艁azienkach Kr贸lewskich. Wsp贸艂pracuje z organizacjami pozarz膮dowymi, instytucjami kultury, grupami nieformalnymi oraz spo艂eczno艣ciami lokalnymi. Przewodnicz膮ca Rady FNW.

Katarzyna Binda
Antropolo偶ka kultury, serbistka, tutorka, koordynatorka projekt贸w zwi膮zana ze 艣rodowiskiem NGO. Lubi prac臋 w 艣rodowiskach lokalnych i 艂膮czenie ludzi z r贸偶nych baniek. Koordynuje 艣cie偶k臋 dialogow膮 na tematy zwi膮zane z klimatem i 艣rodowiskiem i facylituje dialogi.

Micha艂 Jastrz臋bski
Animator kultury zwi膮zany z sektorem edukacji. Ma do艣wiadczenie pracy w r贸偶nych spo艂eczno艣ciach, tak w Polsce, jak i poza ni膮. Aktualnie wyk艂ada na Czerkaskim Uniwersytecie Narodowym (Ukraina) w ramach Programu Lektorzy NAWA oraz wsp贸艂pracuje z Centrum Polonicum UW.