Co to jest Polski Dialog?
Polski Dialog to seria rozmów między Polkami i Polakami o różnych poglądach. Rozmawiamy na sporne tematy, a po drodze uczymy się dogadywać mimo różnic. Celem programu jest zmniejszenie podziałów w Polsce.

Kto to
organizuje?
Organizatorem dialogów jest Fundacja Nowej Wspólnoty i partnerzy Polskiego Dialogu. FNW to polska organizacja pozarządowa, która szuka sposobu na zmniejszenie podziałów między Polkami i Polakami. Więcej informacji na naszej stronie.

Kto to finansuje?
W tej chwili dialogi finansują: Narodowa Fundacja na rzecz Demokracji (z USA) i Europejska Fundacja na rzecz Klimatu (z Holandii). Zapraszamy polskie instytucje i firmy do wspierania naszej inicjatywy.



Kto prowadzi spotkania?

Olga Białobrzeska
Psycholożka społeczna, badaczka w Centrum Badań nad Relacjami Społecznymi na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi badania na temat wspólnotowości i prospołeczności. Olga jest członkinią zarządu FNW.

Konrad Sobczyk
Od 20 lat prowadzi mediacje w konfliktach społecznych, rodzinnych i organizacyjnych. Mówi, że w centrum jego pracy jest dialog i pomoc ludziom w przejściu od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia.

Izabela Meyza
Facylitatorka i trenerka komunikacji. Działa w oparciu o komunikację bez przemocy, wspiera zespoły w rozwoju kompetencji komunikacyjnych i oswajaniu sytuacji konfliktu.

Joanna Zięba
Kulturoznawczyni, pracuje w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jako trenerka i ekspertka współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w całej Polsce. Jest współzałożycielką i członkinią zarządu FNW.

Joanna Matera
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. W Fundacji Nowej Wspólnoty koordynuje projekty, przeprowadza ewaluacje, prowadzi treningi dobrej rozmowy i facylituje dialogi.

Adam Kusio
Facylitator, w ciągu ostatnich czterech lat poprowadził około 1000 godzin warsztatów z porozumienia bez przemocy, mediacji, kręgów naprawczych oraz sesji facylitacyjnych.

Magdalena Latuch
Kulturoznawczyni, facylitatorka, trenerka, animatorka społeczna. Od kilkunastu lat prowadzi procesy tutoringowe (indywidualne i grupowe) dla liderów społeczności lokalnych, szkoli z zakresu zarządzania projektami społecznymi. Członkini Rady FNW.

Agata Pietrzyk-Sławińska
Trenerka umiejętności psychospołecznych. Kierowniczka działu edukacji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, grupami nieformalnymi oraz społecznościami lokalnymi. Przewodnicząca Rady FNW.